english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

VZLETY A PÁDY - balet

Vážené dámy, vážení pánové!

Dovolte mi, abych Vás spolu se šéfkou baletu NDM Lenkou Dřímalovou pozval na první letošní premiéru tohoto souboru. Inscenaci Vzlety a pády uvedeme v české premiéře 15. listopadu 2018 v Divadle Jiřího Myrona v 18:30 hodin. První reprízu pak v sobotu 17. listopadu 2018 ve stejném čase tamtéž.

V  jubilejní sezóně NDM je jedním z klíčových počinů komponovaný taneční večer VZLETY A PÁDY, nazvaný podle choreografie Křídla z vosku nejvěhlasnějšího choreografa českého původu Jiřího Kyliána. A prostor dáváme vždy také mladým tvůrcům -  nyní Jiřímu Pokornému, který vzešel z Kyliánovy školy,  a  tandemu Denis Untila (Moldávie) a Michelle Yamamoto (Brazílie). Oba jsou odchovanci německého tanečního divadla a v posledních letech se jim podařilo prosadit se choreograficky v Aalto Ballett Essen v Německu.

Inscenace je sestavena z choreografií inspirovaných fantaskním světem obrazů a literatury. Obrazy Hieronyma Bosche inspirovaly Jiřího Pokorného k vytvoření choreografie Útěk obra. Alenka v říši divů Lewise Carrolla je předobrazem tanečního díla Denise Untily a Michelle Yamamoto. A konečně Jiří Kylián vytvořil choreografii Křídla z vosku, inspirovanou známým tragickým příběhem Ikarova pádu. Choreografie Jiřího Kyliána a Jiřího Pokorného vznikly původně pro Nizozemské taneční divadlo v Haagu, v Ostravě je budete moci vidět vůbec poprvé.
 

S potěšením informuji, že nad premiérou choreografie Křídla z vosku Jiřího Kyliána v našem divadle převzal záštitu velvyslanec Nizozemského království v České republice J.E. Kees Jan René Klompenhouwer. Choreografie Křídla z Vosku / Wings of Wax byla podpořena statutárním městem Ostrava.

 
Prožijte spolu s námi večer plný fantazie a nádherného tance!

Jiří Nekvasil

Ředitel NDM
HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení