english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

ČEŠKY KRÁSNÉ, ČEŠKY MÉ - činohra

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás spolu se šéfem činohry NDM Vojtěchem Štěpánkem pozval na první činoherní premiéru 102. sezóny. Soubor sestavoval premiérovou nabídku sezóny s ohledem na novou situaci a přidal na repertoár více humoru.

První činoherní premiérou sezóny je tedy komedie
Piotra Rowického (1975) ČEŠKY KRÁSNÉ, ČEŠKY MÉ!

V Divadle Antonína Dvořáka ji nabídneme v sobotu 26. září v 18.30 hodin, první reprízu v úterý 29. září ve stejném čase.

Československé dějiny 20. století vyobrazené na osudech slavných Češek – to je téma inscenace napsané přímo pro naši činohru. Premiéra v našem divadle je tedy také světovou premiérou díla. Osa inscenace je tvořena osudy Lídy Baarové, Marty Kubišové, Martiny Navrátilové, Věry Čáslavské a Ivany Trumpové. Autor zachytil nejdramatičtější momenty z jejich životů, ale podává je s nadsázkou, humorem, a nezapomíná na další fenomény doby, v níž se každý příběh odehrává.
Jsme rádi, že se téma naší nedávné historie podařilo přenést na naše jeviště z pohledu zástupců národa nám blízkého – Poláků. Polský je nejen autor, ale kompletní inscenační tým – podrobnosti najdete v příloze.

Těšíme se na Vás!


S úctou Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení