english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

LABUTÍ JEZERO: Balet

Vážené dámy, vážení pánové!
Na jeviště Divadla Antonína Dvořáka vracíme v nové inscenaci nejslavnější a nejhranější balet světa: LABUTÍ JEZERO Petra Iljiče Čajkovského. A Vás – naše příznivce a věrné diváky – zveme na premiéru 16. listopadu (resp. na premiéru druhého obsazení 18. listopadu).

Příběh o princezně zakleté v labuť svět baletu neomrzí nikdy! Existuje mnoho verzí Labutího jezera – liší se především pojetím hlavních postav. Inscenátoři 20. století byli přitahováni velmi často princem Siegfriedem. Umožňují mu, aby více tančil a více odhalil svůj charakter, přičemž zdůrazňují jeho touhu po opravdové lásce či po nalezení sebe sama. Jedním z nich je i choreograf Youri Vámos. Ve Vámosově interpretaci není příběh baletní pohádkou, ale výjimečným a komplexním divadelním a tanečním zážitkem! 

Balet NDM doprovodí orchestr opery, hudebního nastudování se ujala Alena Hron. Scéna a světelný design Daniel Dvořák. Kostýmy jsou dílem Romana Šolce. Kompletní inscenační tým a účinkující najdete v příloze, aktuální obsazení pak vždy na webu NDM.


Těšíme se na Vás!
Jiří Nekvasil, ředitel NDM
Lenka Dřímalová, šéfka souboru baletu NDM


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení